fbpx

Land of War to first person shooter, w którym gracz wciela się w postać Piotra Kowalskiego, żołnierza wojska polskiego. Bohater na początku II Wojny Światowej zostaje wmieszany w rozgrywkę wywiadów, a od tego co zrobi, będą zależeć losy wojny, a nawet całego świata. Jego droga prowadzi przez wiele pól bitewnych września 39, oraz kolejnych lat wojny, a przygodowe tło gry trzyma w napięciu aż do finałowej sceny.

Pod Mokrą gracz stoczy bitwę z dywizją pancerną i będzie ostrzeliwał niemieckie czołgi z dział pociągu pancernego Śmiały. Wyruszy w szalony rajd tankietką TKS, aby przebić się do Modlina. Na wybrzeżu weźmie udział w obronie Helu i jedynym wydarzeniu w historii, kiedy to półwysep helski stał się wyspą.

Różnorodność broni i pojazdów nie pozwoli na nudę. Gracz, walcząc w zamkniętych i otwartych lokacjach, dostrzeże również całą paletę polskich, wrześniowych krajobrazów: od ruin Wielunia, przez oblężoną Warszawę i bezdroża puszczy Kampinoskiej, aż po dzikie plaże Helu.

Gracz wcieli się w żołnierza piechoty, artylerzystę, zwiadowcę i czołgistę. Będzie uczestniczył w misjach szpiegowskich i dywersyjnych, gdzie nóż i cierpliwość dadzą najlepsze efekty. Przypadnie mu rola obserwatora i snajpera, pozwalająca zmienić przebieg nawet całej bitwy. Jeszcze częściej gracz znajdzie się w samym jej centrum, gdzie spryt, szybkie działanie i taktyka mogą okazać się jedyną szansą na przetrwanie.

Losy bohatera, wplecione w prawdziwe wydarzenia historyczne, poprowadzą nas przez bitwę o Polskę w latach 1939-1944.

Przez prawdziwy… Land of War.