fbpx

 

 

Land of War: Postaci w grze: ujawniamy Mullera – czarny charakter najnowszej produkcji o II wojnie światowej

Muller  jest  fikcyjną postacią niemieckiego oficera, inspirowaną m.in. Wernher von Braunem, niemieckim uczonym, który podczas drugiej wojny światowej  był współtwórcą rakiet balistycznych V2, a w okresie powojennym pionierem podboju kosmosu. Spory wpływ na kształt postaci Mullera miała książka Rudolfa Lusara “Niemieckie bronie i tajne bronie II wojny światowej oraz ich dalszy rozwój”.

Muller jest uosobieniem szaleńczej pogoni za panowaniem nad światem, bez względu na cenę, jaką miałaby zapłacić za to cała ludzkość. Jego postać odgrywa bardzo ważną rolę w wątku fabularnym gry Land of War. Jest prześladowcą, który z szaleństwem w oczach broni swojego największego dzieła, którego tajemnicę gracz będzie odkrywał w trakcie rozgrywki, aż do samego końca. Czy ją odkryje?

To pozostaje już w rękach Piotra Kowalskiego, który za sprawą polskiego wywiadu zostaje wplątany w wir wydarzeń, prowadzących go do odkrycia największego konstrukcyjnego sekretu Trzeciej Rzeszy – broni, która w krótkim czasie może sprawić, że świat, który znamy, może zniknąć na zawsze.

To właśnie dzięki Mullerowi i jego gwardii przybocznej Piotr Kowalski będzie mógł zdobyć broń i pojazdy koncepcyjne, które nigdy nie weszły do masowej produkcji lub nie były szeroko używane na frontach WW2  – wspomina Sebastian Binik ze studia MS Games.

Sama postać Mullera to owoc połączenia wielu różnych toposów fabularnych, znanych z największych klasyków gier i literatury traktującej o okresie II wojny światowej. Zagadkowy wygląd oraz wyrazista konstrukcja postaci daje głównemu antagoniście gracza zdecydowanej głębi i imersji.

Grając w Land of War należy mocno wsłuchać się w warstwę fabularną gry, ponieważ może się okazać, że Mullera oraz Piotra Kowalskiego łączy znacznie więcej, niż tylko front, na którym walczą. Jestem ciekaw ilu graczy odkryje tę tajemnicę. – Sebastian Binik