fbpx

Projektowanie poziomów w Land of War 

 

Projektowanie lokacji jest istotnym elementem gry Land of War: The Beginning. Celem naszej pracy jest połączenie możliwie wiernego odwzorowania rzeczywistości realnych pól bitewnych z przyjemną i dynamiczną rozgrywką charakterystyczną dla gatunku pierwszo – osobowej strzelanki. 

Projektowanie poziomów – wszystko zaczyna się od kartki papieru


Projektowanie poziomów rozpoczyna się od stworzenia dokumentacji technicznej danej lokacji. Podczas tej fazy upewniamy się, że balans pomiędzy rozgrywką, a realiami historycznymi zostanie zachowany. Następnym etapem jest stworzenie prototypu lokacji, który wykorzystuje jeszcze głównie obiekty proste, pozbawione tekstur (takie jak prostopadłościany, kule, cylindry), jak również wstępny projekt terenu rozgrywki. Mimo, że taka scena daleka jest jeszcze od ukończenia, pozwala ona już na układanie na niej szkieletu rozgrywki.

Kolejnym etapem naszej pracy nad lokacją jest konsekwentne wzbogacanie jej o nową zawartość: nowe elementy rozgrywki, kolejne zadania, przerywniki, wypełnianie jej grafiką, a następnie długie testy, by mieć pewność, że to co otrzymają gracze będzie pełnym produktem, który dostarczy wielu godzin pełnej imersji rozgrywki.

Wierzymy, że dzięki przeprowadzonemu w ten sposób procesowi projektowania Land of War będzie unikalnym doświadczeniem, dla wszystkich poszukujących unikalnej rozgrywki osadzonej w realiach II wojny światowej – komentuje Bartosz Romanowski  Level Designer gry Land of War

Lokacje w centrum uwagi w Land of War

Wykorzystanie takiego schematu działania sprawia, że każdej lokacji zostaje poświęcona ogromna ilość uwagi i każda jest przez nas traktowana jak ta najważniejsza. Nie chcemy jednak tylko powtarzać rozwiązań wykorzystywanych przez inne gry tego typu i dlatego upewniamy się, że w świecie gry nie zabraknie egzotycznych czy unikatowych pojazdów czy elementów uzbrojenia, których nie sposób spotkać w jakiejkolwiek innej grze – te detale powodują, że świat Land of War jest unikalny i pełen niespodzianek dla wszystkich, którzy będą chcieli się w nim zanurzyć.